A Kazimír Ház projektje a Magyar Holokauszt Emlékév – Civil Alap 2014 támogatásával jött létre
A Magyar Holokauszt Emlékévhez kapcsolódóan a Kazimír Házban, a zsidónegyed szívében álló műemlék épületben kulturális, művészeti és oktatási hátterű programsorozat indult 2014-ben.
Projektünk célja elsősorban a fiatalok, a tanulók elérése volt olyan programokkal, melyekkel alternatívát kínálunk a tanulók és a pedagógusok számára az üldöztetést elszenvedők életének, a VII. kerületi gettó történetének, a Holokauszthoz vezető út megismerésében és feldolgozásában. Sétákkal egybekötött interaktív történelem órákra invitáltuk a diákokat. A zsidónegyedről szóló könyv kiadással, a negyedet megjelenítő látványtérkép nyomtatott és érintőképernyős webes felületen történő megjelenítésével tettük elérhetővé a tanulók és az érdeklődők részére a témában való tájékozódást és elmélyülést. A társadalmi emlékezést és emlékeztetést segítő helyi jelentőségű kulturális és művészeti programsorozat keretében partnerszervezetekkel kiállítást, színházi előadásokat, filmvetítést, társadalomtudományos témájú előadásokat szerveztünk.
Projektünk hosszú távú célja a Kazimír Ház helyi adottságai révén az, hogy a Ház egyfajta katalizátora, gyűjtő- és bemutató helyszíne legyen olyan művészeti és kulturális projekteknek, melyek témái az előítéleteket csökkentő, a társadalmi értékeket erősítő szereppel bírnak.